Pavlína Šmucerová

Pomáhám řešit problémy co nejrychleji to lze a hlavně trvale. Naučím vás, jak vytvářet lepší vztahy i jak si poradit se sabotéry ve vlastní hlavě.  

Protože … štěstí opravdu bydlí v hlavě každého z nás! Na tomto světě nejsme nekonečně dlouho, tak proč si vlastní čas kazit?  

Není lepší žít krásný, smysluplný život, než se utápět v nicotě, zmaru a problémech, které jdou vyřešit – přestože vy momentálně třeba jen nevíte, jak na to?  

 

Chci na koucink

 

Při sezení využívám kombinaci inovativního mentoringu a strategického intervenčního koučování.  

 

Nabízím individuální sezení (online či osobní) a inspirující skupinové víkendové workshopy.  

O mně

Dlouho jsem trpěla nízkým sebevědomím, nevěděla jsem, co si se svým životem počít. A tak jsem dělala věci, o kterých jsem si myslela, že by je lidé dělat měli, aby byli úspěšní a snad i šťastní. Vystudovala jsem humanitní obory na University of Salford ve Velké Británii a poté na filozofické fakultě Karlovy univerzity. Ale mému sebevědomí ani štěstí to nebylo nic platné.  

Když jsem se před více než deseti lety začala zajímat o osobní rozvoj, často mě to vedlo ke koučinku, který mě fascinoval. A hlavně mi pomohl v proměně z nesebevědomé ustrašené holky v ženu, která konečně ví, co chce. A svůj sen už nemusí jen snít – ŽIJE HO.  

 

Když jsem tehdy procházela velkými změnami, mé sebevědomí rostlo a já se cílila stále lépe. Nicméně mi stále chyběl jeden dílek skládačky – čím se mám živit, aby mě práce naplňovala a já v ní využívala své silné stránky?  

Do osobního rozvoje jsem byla zapálená, ale nedokázala jsem si představit, že bych i já někdy mohla úspěšně koučovat. Myslela jsem si, že proměňovat lidem životy k lepšímu je něco, co mi nepřísluší. Ale jak to tak bývá věc, pro kterou máme největší zapálení a kterou nejvíc obdivujeme u ostatních bývá také ta, pro kterou máme obrovský skrytý potenciál i my.  

 

Absolvovala jsem tedy konečně první koučovací kurz, který trval devět měsíců a ohromně posunul dopředu. Nicméně při práci s klienty jsem cítila, že to ještě není ONO. Něco chybělo. A pak jsem objevila Školu elitních koučů pod taktovkou Vladimíra Ekarta a tam už všechno zacvaklo. Žádný rychlokvažský kurz, ale pěkně do hloubky a poctivě. Teď už se za své řemeslo dokážu opravdu postavit se vším všudy.    

 

Krom koučinku jsem konečně začala naplňovat svou další vášeň, a to vášeň pro Iyengar jógu, kterou jsem se odhodlala díky zlepšenému sebevědomí začít studovat profesionálně. Vstoupila jsem do tříletého lektorského programu a nyní už učím skupinku žen. Učení jógy mě nevýslovně naplňuje a dělám maximum pro to, abych jim byla co největší oporou.  

 

A aby toho nebylo málo, připravujeme víkendové workshopy (samozřejmě s jógou a vždy nějakým zajímavým seberozvojovým tématem), které budou probíhat přímo v našem právě vznikajícím centru pro osobní růst v Bukovicích (80 kilometrů severně od Prahy) v malebném prostředí kopečků Českého středohoří 

Jste můj ideální klient

Můj ideální zákazník je žena, která dělá smysluplnou práci. Práce ji naplňuje a ona v obecné rovině ví, co od života chce. Občas ale narazí na problémy v oblasti vztahů (mužsko-ženská energie, partnerské, pracovní a jiné vztahy) nebo v osobní sféře (strachy, stresy, malá sebedůvěra, cokoli dalšího možno dosadit …), které jí kradou energii a chuť do života. Proto potřebuje dobrého kouče, který jí pomůže problémy pojmenovat, zacílit a následně vyřešit.  

Proč se desítky let trápit něčím, co spolu máme šanci zvládnout do několika týdnů?